Online Adaklık Siparişi

Adak, kişinin herhangi bir dini yükümlülüğü olmadığı halde, bir şeyin yerine getirilmesi veya olması durumunda Allah’a söz verilmesi olarak tanımlanmaktadır. Bu durumda adağın mutlaka yerine getirilmesi gerekmektedir. Birçok farklı adak çeşidi vardır. Bunlardan biri de kurban adağıdır. Kurban adağının yerine getirilmesi için küçükbaş hayvan kesim işlemi gerçekleştirilmektedir. Samsun adaklık kurban arayışında da akla gelen ilk adreslerden biri Florya Et Entegre Tesisi olarak bilinmektedir. Florya Et Entegre Tesisi kapsamında, Samsun kurbanlık hisse, doğal et ve ete dair diğer birçok gıda hizmetine de ulaşabilmek mümkündür.

buyukbas-hayvan

Büyükbaş Hayvan ve Büyükbaş Hayvan Hissesi

kucukbas

Küçükbaş Hayvan

helal

Helal Kesim

Florya Et Entegre Tesisi, Samsun adaklık kurban hizmeti kapsamında, her çeşit küçükbaş adak kesim işlemini gerçekleştirmektedir. Kesim işlemlerinin tamamı, adağınızın yerine getirilmesi açısından, usulüne uygun bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Samsun kurbanlık et konusunda akla ilk gelen kurumlardan biri olan Florya Et Entegre Tesisi kapsamında verilen tüm hizmetler, alanında profesyonel kasaplar tarafından yerine getirilmektedir.

Adaklık Kurban Ne Zaman Kesilir?

Adak kesiminin yerine getirilmesi için şarta bağlılık söz konusudur. Yani, kişi adak kurbanını bir şarta bağlı olarak keseceğine söz vermiş ise, o şartın gerçekleşmesi beklenmektedir. Gerçekleşmesi durumunda ise ilk fırsatta adak kurbanının kesilmesi gerekmektedir. Herhangi bir şarta bağlı olmayan adaklarda ise kesim işlemi herhangi bir zamanda gerçekleştirilebilmektedir.

Samsun adaklık kurban seçimine özen gösteren, Florya Et Entegre Tesisi, adaklık hayvanın kurbanlık özelliği gösterip göstermediğini belirleyerek bu işlemi tamamlamaktadır. Kurbanlık özelliği gösteren bir hayvanın, sağlıklı, iyi beslenmiş, dişlerinin tam ve boynuzlarının sağlam olması gerekmektedir. Bu özelliklerin tam olmasından hayvanın adaklık kurban olarak kesimi uygundur. Bu kesim işleminin de dini usullere uygun olarak yerine getirilmesi gerekmektedir. Samsun adaklık kurban kesimi için uygun bir yer arayışında Florya Et Entegre Tesisi, uzun yıllardır titizlikle kurban kesim işlemlerini gerçekleştirmektedir.

Ayrıca adaklık kurbanın kesiminden sonra, adağı olan kişinin bu kurban etinden yememesi gerektiği de unutulmamalıdır. Ayrıca, kendisinin dışında, bu kişinin annesi, babası, eşi, çocukları, anneannesi, babaannesi ve dedeleri gibi yakınlarının da adaklık kurban etinden yememesi gerekmektedir. Kurban etinin dağıtılması aşamasında da akrabalık bağı olmasa bile varlıklı bir kişiye adaklık kurban eti verilmemelidir. Bu kurallara uyulması ve hayvanın da kesim açısından uygun olması durumunda adak kesim işleminin yerine getirilebilmesi açısından bir engel bulunmamaktadır.

Adaklık Kurban Hayvanlarının Kesim İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Florya Et Entegre Tesisi, helal kesim garantisi kapsamında, adaklık kurban kesimlerinde birçok farklı noktaya dikkat etmektedir. Dikkat edilen bu hususlar şu şekilde sıralanabilir;

1

Hayvan kesilirken tekbir getirilmesi ve besleme çekilmesi.

2

Hayvanın doğru teknik ile kesilmesi. (Hayvanın yemek ve nefes borusunun,bunun yanında iki atardamarından birinin kesilmesi, hayvan tam olarak ölmeden başının gövdesinden ayrılmaması gibi).

3

Hayvanların kesim işlemi gerçekleştirilirken, bir hayvanın diğerinin kesimine şahit olmaması. Bu sebeple farklı yerlerde tutulmaları.

4

Kesim işlemi sırasında ve sonrasında herhangi bir çevre kirliliği oluşturmamak.

5

Kurbanlık hayvana kesim sırasında acı çektirmemek. Bu sebeple, kesim konusunda inançlı ve profesyonel kasaplar ile birlikte çalışmak.

FLORYA ENTEGRE ET SANAYİ

Adaklık Kurban Satın Alma İşlemi Nasıl Gerçekleştirilmektedir?

Florya Et Entegre Tesisi, Samsun adaklık kurban arayışınızda, en doğru hizmeti sizlere ulşatırmayı hedeflemektedir. Satın alma işlemi şubelerimizde yüz yüze ya da Alo Adaklık Hattımızı arayarak yapılmaktadır. Web sitesi aracılığı ile adaklık kurban satın alma işlemi yerine getirebilir ve kesim için gün belirleyebilirsiniz. Helal kesim işlemi ile inançlı ve bu alanda profesyonel kasaplar tarafından adağınız yerine getirilmekte ve sizlere ulaştırılmaktadır.

Şubelerimiz

Tüm şubelerimiz ve iletişim bilgileri.

saathane

Subaşı Şubemiz/İlkadım

Adres: Pazar Mah, Kasaplar Cd. No:19, 55020 İlkadım/Samsun
Telefon: (0362) 435 42 51

56lar

56lar Şubemiz/İlkadım

Adres: İstasyon Mah, İstiklal Cd. 192/D, 55070 İlkadım/Samsun
Telefon: (0362) 233 27 32

denizevleri

Denizevleri Şubemiz/Atakum

Adres: Denizevleri Mah,  Atatürk Blv. No:58, 55200 Atakum/Samsun
Telefon: (0362) 439 38 23

Sizden Gelenler

Müşterilerimizin Yazdıkları

Tüm yorumlar Google üzerinden imla hataları düzeltilmeden alınmıştır.

Adaklık Siparişi

Aşağıdaki formu doldurarak kurbanlık hayvan ya da kurbanlık hisse alımı sürecinizi başlatabilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra yetkili personelimiz sizi arayarak detaylı bilgi sunacak.