Florya Et Entegre Sanayi

Kısaca hakkımızda

Florya Et Entegre’nin hikayesi 1970’li yılların sonlarına dayanıyor. Kuşaklardır süre gelen kasaplık zanaatını ilmek ilmek işleyerek büyüten Florya Et Entegre; günümüzde 4 farklı kasap şubesine, 2 farklı üretim tesisi ve mezbaha, 400 kişi kapasiteli mangal evi ile kıymetli Samsunluların ağzına layık lezzetler sunmaya devam ediyor.

Florya’nın serüveni 1980’li yıllarda Samsun’da Saathane ve 56’lar muhitlerinde açılan iki farklı kasap dükkanları ile başlıyor. Büyükbaş ve küçükbaş hayvanlardan elde edilen kırmızı et ürünleri ve beyaz et ürünlerine ek olarak, besicilik sürecinde elde edilen sütten üretilen süt ürünlerini müşterileriyle buluşturmaya başladı.

70’li yılların son kesiminde gelişmesi kısıtlı olan et sektöründe, kırsal bölgelerde beslenen sığırlar ve koyunlar, kesim ve muhafaza açılarından uygun ve hijyen olmayan ortamlarda kesilerek tüketimi gerçekleştiriliyordu. Ağırlıklı olarak devlet kombinaları tarafından gerçekleştirilen kesim işlemlerinde özel sektörün sahip olduğu pay oldukça kısıtlıydı. Aynı zamanda et için hijyen, sanitasyon ve entegrasyon işlemleri de oldukça ilkel düzeydeydi. Samsun ve çevre bölgelerde kaliteli hizmet sunmayı ilkesi edinmiş olan Florya, besiciliğe et sektörünün ilk aşamalarında da adım atmış, sektöre katkı sunmaya başlamıştı.

Saathane ve 56’lar şubelerinden sonra Denizevleri ve İncesu şubelerimizi de faaliyete geçirdiğimiz dönemde, Florya Entegre Et Tesisleri’mizi de hayata geçirerek; ürünlerimizin besicilik dönemlerinden, kesim, muhafaza ve satış aşamalarına kadar tüm süreçlerini bir iç operasyon çözümüne kavuşturmuş olduk.

Günümüzde; 200’den fazla yerel kasaba hijyenik koşullarda, soğuk hava zinciri eşliğinde kırmızı et tedariği konusunda hizmet sunmanın büyük gururunu yaşıyoruz.

Samsun’da İlkadım ve Atakum ilçelerimizde yer alan 4 farklı kasap şubemiz ve Atakum ilçemizin İncesu mevkiinde yer alan 400 kişi kapasiteli Florya Mangal Evi’miz eşliğinde sağlıklı, ekonomik, kolay ulaşılabilir hizmet sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

TV Röportajı

Florya Et Entegre Sanayi’nin kurucusu Fehmi Yalçın’ın Eurostar kanalıyla gerçekleştirdiği röportaj.