Online Kurbanlık Siparişi

Kurban kesim işlemini kendisi gerçekleştirmeyecek olan kişiler için kurbanlık ibadetinin doğru ve dini kurallara uygun bir şekilde gerçekleştirilmesi oldukça önemlidir. Samsun kurbanlık et denildiğinde akla ilk gelen Florya Entegre Et Tesisi, bünyesinde bulundurduğu kurbanlık hayvan rezervinin yanında, kurbanlık et hizmetinde de sağlıklı ve usullere uygun kesim işlemleri gerçekleştirmektedir. Samsun adaklık kurban arayışında, Florya Et Entegre Tesisi, tüm işlemleri sizin yerinize gerçekleştirmektedir.

helal
buyukbas-hayvan

Büyükbaş Hayvan ve Büyükbaş Hayvan Hissesi

kucukbas

Küçükbaş Hayvan

helal

Helal Kesim

Kurbanlık Hayvan Seçimi Nasıl Gerçekleştirilir?

Florya Et Entegre Tesisi, ibadetinizin yerine getirilmesi konusunda oldukça hassastır. Bunun yanında aldığınız hizmetten memnun kalmanız da temel hedeflerden biridir. Kurban kesim işlemini gerçekleştireceğiniz en güvenilir noktalardan biri olarak, Florya Et Entegre Tesisi’nden Samsun kurbanlık hisse sahibi olabilirsiniz. Bu sayede, dini ibadetleriniz güvenli ve usulüne uygun şekilde yerine getirilmektedir.

Samsun kurbanlık hisse konusunda tercih yapılacak ilk seçeneklerden biri Florya Et Entegre Tesisi olarak bilinmektedir. Kurbanlık hayvan seçiminde birçok detaya dikkat edilmektedir. Bu detaylar şu şekilde sıralanabilir;

helal

Kurbanlıklar %100 doğal ortamda ve yerli besinler ile beslenmişlerdir.

helal

Kurbanlıklar %100 doğal ortamda ve yerli besinler ile beslenmişlerdir.

helal

Kurbanlık olarak seçilen hayvanların canlı muayeneleri bir veteriner hekim tarafından gerçekleştirilmektedir. Hayvanların sağlıklı olduğuna dair rapor da yine uzman hekim tarafından düzenlenmektedir.

helal

Kesim işlemi, bu işte uzman ve inanç sahibi kasaplar tarafından, profesyonel bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Kesimi yapılan kurban da eşit şekilde, kişilerin hisselerine göre ayrılmaktadır.

helal

Kesim işleminin ardından, etler soğuk hava depolarında saklanmaktadır.

helal

Kesim ve parçalama işlemi son derece hijyenik bir ortamda, sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

FLORYA ENTEGRE ET SANAYİ

Büyükbaş ve Küçükbaş Hayvan Hisseleri Nasıl Alınmalıdır?

Samsun kurbanlık hisse almak isteyen kişiler, küçükbaş veya büyükbaş hayvanları tercih edebilirler. Bu aşamada, büyükbaş kurbanlık hayvan, 7 eşit parçaya ayrılarak hisselendirilmektedir. Bu parçalardan her biri hisseli kurbanlık olarak isimlendirilmektedir. Bu işlem yalnızca büyükbaş hayvanlar için geçerli bir yöntemdir. Yani büyükbaş kurbanlık hayvandan 7 ayrı hisse satışı gerçekleştirilebilmektedir.Büyükbaş kurbanlık hayvanların kaç kilo olurlarsa olsun, hiçbir şekilde 7 hisseden fazlasına ayrılmaması gerekmektedir. Bu durum dinen bu şekilde uygun görülmektedir. Küçükbaş kurbanlık hayvanlar ise hisselendirilmemektedir. Bu hayvanlar yalnızca bir kişinin dini ibadetini yerine getirmek için kurbanlık olarak kesilebilmektedir.
1

Hayvan kesilirken tekbir getirilmesi ve besleme çekilmesi.

2

Hayvanın doğru teknik ile kesilmesi. (Hayvanın yemek ve nefes borusunun,bunun yanında iki atardamarından birinin kesilmesi, hayvan tam olarak ölmeden başının gövdesinden ayrılmaması gibi).

3

Hayvanların kesim işlemi gerçekleştirilirken, bir hayvanın diğerinin kesimine şahit olmaması. Bu sebeple farklı yerlerde tutulmaları.

4

Kesim işlemi sırasında ve sonrasında herhangi bir çevre kirliliği oluşturmamak.

5

Kurbanlık hayvana kesim sırasında acı çektirmemek. Bu sebeple, kesim konusunda inançlı ve profesyonel kasaplar ile birlikte çalışmak.

Online Kurbanlık Hissesi Satın Alımı

Florya Entegre Et Tesisi, kurbanlık hissesi satışını online ortamda internet sitesi aracılığı ile de gerçekleştirmektedir. Kurbanlık hisseleri 1/7 oranında satın alınabilmektedir. Online ortamda satın alım talebi oluşturduğunuz hisseler, kesim işlemi öncesinde tarafınızdan vekalet alınarak kesim sürecine başlanır. Akabinde parçalanmış etleriniz isterseniz kapınıza teslim isterseniz şubelerimizden teslim alınabilir. Ödeme işlemi de isterseniz şubelerimizden isterseniz de havale/EFT yöntemiyle gerçekleşebilmektedir. Florya Et Entegre Tesisi, tarafınıza ulaştırılan her çeşit etin, doğal et olmasına ve aldığınız hizmetten memnun kalmanıza azami önem vermektedir.

Şubelerimiz

Tüm şubelerimiz ve iletişim bilgileri.

saathane

Subaşı Şubemiz/İlkadım

Adres: Pazar Mah, Kasaplar Cd. No:19, 55020 İlkadım/Samsun
Telefon: (0362) 435 42 51

56lar

56lar Şubemiz/İlkadım

Adres: İstasyon Mah, İstiklal Cd. 192/D, 55070 İlkadım/Samsun
Telefon: (0362) 233 27 32

denizevleri

Denizevleri Şubemiz/Atakum

Adres: Denizevleri Mah,  Atatürk Blv. No:58, 55200 Atakum/Samsun
Telefon: (0362) 439 38 23

Kurbanlık ve Kurban Hissesi Siparişi

Aşağıdaki formu doldurarak kurbanlık hayvan ya da kurbanlık hisse alımı sürecinizi başlatabilirsiniz.

Formu doldurduktan sonra yetkili personelimiz sizi arayarak detaylı bilgi sunacak.